28.2 C
New York
Wednesday, May 22, 2024

Buy now

IRI: Vjosa Osmani prin si liderja më e besueshme në rajon

- Advertisement -

International Republican Institute, organizatë amerikane, ka publikuar sondazhin për Ballkanin Perëndimor, mbi sundimin e ligjit e demokracinë, dhe kanë bërë anketë për liderët e besuar, përcjell Reporteri.net.

Sondazhi më i fundit rajonal i IRI – i cili anketoi qytetarët në të gjithë Shqipërinë, Bosnjë dhe Hercegovinën, Kosovën, Malin e Zi, Maqedoninë e Veriut dhe Serbinë nga 2 shkurti deri më 5 mars 2024 – merr një zhytje të thellë në opinionin publik mbi këto çështje.

Në sondazh thuhet se rezultatet nga të dhënat janë shenja premtuese të përparimit. Po kështu, të dhënat e sondazheve të IRI-së ndihmojnë në ndriçimin e fushave më kritike që kanë nevojë për zhvillim dhe ku komuniteti ndërkombëtar dhe qeveritë rajonale mund të përqendrojnë më së miri përpjekjet e tyre. Më e rëndësishmja, të dhënat zbulojnë prioritetet e qytetarëve, të cilat përfshijnë gjithnjë e më shumë lidhje më të ngushta me Perëndimin.

Presidentja Vjosa Osmani vazhdon të prijë si lidere më e besuara në rajon nga sondazhi i organizatës amerikane IRI (International Republican Institute).

Kjo është publikuar edhe nga këshilltari politik i presidentes Osmani, Bekim Kupina.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit