29.8 C
New York
Wednesday, June 19, 2024

Buy now

Interi e mbyll sezonin me barazim në udhëtim te Verona

- Advertisement -

Interi si kampion i Serie A e ka mbyllur sezonin 2023/24 me barazim 2-2 në udhëtim te Verona.

Pas vetëm dhjetë minutash lojë, Marco Aranutovic realizoi për 1-0.

Mirëpo, gjashtë minuta kaluan dhe vendasit i barazuan shifrat në 1-1 me golin e Tijjani Noslin, që u asistua prej Tomas Suslov.

Dyshja i ndërruar vendet, kur e kaluan Veronan në epërsi në minutën e 37-të, për 2-1.

Por, Aranautovic ishte sërish në listën e relizatorëve, kur shënoi për 2-2 në minutën e 45+1-të, me një asistim të Marcus Thuram.

Pjesa e dytë ishte e zymtë për nga numri i rasteve serioze për gol, duke bërë që të dyja ekipet të merrnin nga një pikë.

Interi e mbyllë këtë sezon me 94 pikë, derisa fitoi titullin e 20-të në Serie A, me çka edhe pasoi edhe ylli i dytë mbi emblemë.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit