25.4 C
New York
Wednesday, July 24, 2024

Buy now

I madh e i vogël nga VV-ja nësër shkojnë në Tiranë për nderim të Kadaresë

- Advertisement -

Lëvizja Vetëvendosje ka publikuar një njoftim, duke treguar për organizimin në lidhje me nderimin e Ismail Kadaresë, shkrimtarit të madh shqiptar që ndërroi jetë dje në mëngjes.

Në njoftim theksohet se nesër një delegacion i zgjeruar i VV-së do të shkojë në Tiranë.

Arsyeja është zbuluar në njoftim.

“Ditën e mërkurë, 3 korrik, një delegacion i zgjeruar i drejtuesve të Lëvizjes VETËVENDOSJE! të të gjitha niveleve merr pjesë në homazhet që do të mbahen në Teatrin e Operas dhe Baletit në Sheshin ‘Skënderbeu” në Tiranë në nderim të shkrimtarit të madh Ismail Kadare” – ka shkruar VV-ja në faqen e saj në Facebook.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit