12.1 C
New York
Wednesday, September 27, 2023

Buy now

Hyseni thotë se Kurti do t’a pranojë Asociacionin kur t’i rrezikohet pushteti

Zgjim Hyseni pajtohet se Kurti mund ta pranojë Asociacionin nëse i rrezikohet pushteti.

Ai në emisionin “Pressing” në T7, tha se tërheqjen e Kosovës karshi kërkesave të ndërkombëtareve e sheh kur rrezikohet pushteti i Kurtit.

“Cili është niveli i presionit që ka me qëne në Qeverinë e Kosovës, në momentin kur na mundemi me pa tërheqje të Kosovës është kur pozita edhe pushteti i kryeministrit Kurti vet është i rrezikuar”, tha ai.

I pyetur nëse e sheh çështjen se kur i rrezikohet pushteti Kurtit do ta pranojë edhe Asociacionin, Hyseni pohoi me kokë dhe tha:

“Pozita dhe pushteti i kryeministrit Kurti është i rrezikuar, unë jam i bindur, kanihere nuk janë të parashikueshme përceptimet se deri ku mundesh me i shty limitet t’i deri ku munden me duru ata. Nuk e di përshembull sa është serioze kjo për viza ose sa janë saknsionet e tjera, por për sa ka pas presion deri tash është thënë se  s’ka mu taku e tani kanë ndodhë takime të tjera, mua nuk më duket që është presion i mjaftueshëm”, tha Hyseni.

“Varet cili ka me qenë niveli i presionit, tu e pa pushtetin e tij si një lloj rruge për një realizim të llojit të një misioni historik”, tha ai.

Sipas Hysenit, ndërkombëtaret kanë fillu me kuptu lojën e Kurtit.

Të ngjashme

107,454FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit