-1.4 C
New York
Wednesday, February 21, 2024

Buy now

Huawei dhe Seres prezantojnë SUV-in “Aito M9”

Huawei dhe Seres janë bërë bashkë për të prodhuar një automjet dhe së fundmi kanë prezantuar SUV-in Aito M9 gjatë panairit të automjeteve në Guangzhou.

Prodhuesit raportuan 20 mijë para-porosi për SUV-in e tyre brenda një periudhe të shkurtër, transmeton Telegrafi.

Shitjet zyrtare për këtë automjet siç raportohet pritet të fillojnë nga muaji i ardhshëm.

Aito M9 është rezultat i një partneriteti të frytshëm midis Huawei-t dhe Seres.

Derisa Seres merret me aspektin e prodhimit, Huawei sjell ekspertizën e saj në tryezë me motorë elektrikë, çipa, sensorë dhe komponentë të tjerë thelbësorë.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit