31.1 C
New York
Wednesday, June 19, 2024

Buy now

Hoxhaj: Vendit i duhet një Qeveri pa Albin Kurtin

- Advertisement -

Nënkryetari i Kuvendit të Kosovës, Enver Hoxhaj, thotë se vendit i duhet një qeveri pa Albin Kurtin.

Këtë konkluzion Hoxhaj e ka dhënë duke analizuar votimin e shteteve në OKB për Srebrenicën.

“Vetëm një qeveri properëndimore e ripozicionon shtetin tonë drejt, si në raportet me aleatët strategjikë, si përballë armiqve strategjikë të saj, Serbia e Rusia e shumë të tjerë në botë!”, shkruan Hoxhaj.

Postimi i tij i plotë:

Mënyra se si shtetet në OKB kanë votuar për të mbështetur dhe kundërshtuar Rezolutën kundër gjenocidit në Srebrenicë, është këmbanë alarmi edhe për Kosovën! Kjo tregon se ne jetojmë në një botë të zvogluar, ku historia po rishkruhet dhe ku kohës dhe hapësirës po u ndryshon kuptimi! Një botë e përcaktuar vetëm nga interesat, pa asnjë parim dhe vlerë! Me izolimin e plotë dhe me kërcënimet në rritje ndaj Kosovës, vendit i duhet një qeveri pa Albin Kurtin, me një plan të qartë dhe një veprim të guximshëm! Vetëm një qeveri properëndimore e ripozicionon shtetin tonë drejt, si në raportet me aleatët strategjikë, si përballë armiqve strategjikë të saj, Serbia e Rusia e shumë të tjerë në botë!

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit