25.5 C
New York
Wednesday, May 22, 2024

Buy now

Hoxhaj në Katar flet për mundësinë e zgjerimit të bashkëpunimit politik

- Advertisement -

Nënkryetari i Kuvendit të Kosovës, Enver Hoxhaj, po qëndron për vizitë zyrtare në Katar, në Doha, ku po merr pjesë në Forumin Ekonomik të Katarit.

Gjatë ditës së sotme, Hoxhaj, përmes postimit në Facebook, ka njoftuar se është takuar me kryetarin e Grupit të Miqësisë në mes të Katarit dhe Kosovës, Mohd bin Fahad Seif Al-Mesallam, dhe kryetarin e Komisionit për Punë të Jashtme në Kuvendin e Katarit, Yousef bin Ali Al Khater.

“Në Doha diskutova për zgjerimin e bashkëpunimit politik, ekonomik dhe shoqëror në mes dy vendeve tona!”, ka shkruar Hoxhaj.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit