8.2 C
New York
Friday, April 19, 2024

Buy now

Hovenieri bën iftar me punëtorët e ambasadës

- Advertisement -

Ambasadori i SHBA-së në Kosovë, Jeffrey Hovenier, mbrëmë ka bërë iftar me punonjësit e ambasadës.

Ky është viti i dytë radhazi, që në muajin e Ramazanit, Hovenier iu bashkohet pjesëtarëve myslimanë të ambasadës, në darkën e iftarit.

Pjesë e iftarit të shtruar ishin edhe familjarët e punonjësve të ambasadës, shkruan Indeksonline.

“Për të dytin vit radhazi kam pasur nderin të marr pjesë në darkën e iftarit të komunitetit të Ambasadës.

Jam i kënaqur që kemi mundur të mirëpresim kaq shumë anëtarë të familjeve në Ambasadë për të kryer agjërimin dhe për të ndarë traditat dhe zakonet kosovare gjatë Ramazanit” ka shkruar Hovenier, duke ndarë fotografi nga darka e mbrëmshme.

May be an image of 9 people and table

 

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit