13.3 C
New York
Wednesday, February 28, 2024

Buy now

Hovenier takim të jashtëzakonshëm me Kurtin

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Jeffrey Hovenier ka shkuar në Qeveri për një takim të jashtëzakonshëm me kryeministrin Albin Kurti.

Pas takimit, Hovenier do të flasë para mediave në 11:30, ka mësuar Gazetës Express.

Ambasadori i SHBA-së në Kosovë të shtunën vonë lëshoi një deklaratë ku thuhej se Qeveria e Kosovës po i rritë pa nevojë tensionet me veprimet e fundit.

Shtetet e Bashkuara janë thellësisht të shqetësuara rreth veprimeve të fundit të autoriteteve të Qeverisë së Kosovës të cilat kanë ndikim të drejtpërdrejtë dhe negativ në pjesëtarët e pakicës serbe dhe pakicave të tjera në Kosovë”, tha Hovenier në deklaratë pak para mesnatës.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit