4.6 C
New York
Tuesday, December 5, 2023

Buy now

Historike: FC Prishtina 01 në Elite Round të Ligës së Kampionëve

Kampioni i Kosovës, FC Prishtina 01 ka konfirmuar se do të luajë në fazën elitë të Ligës së Kampionëve, duke u futur në mesin e 16-të skuadrave më të mira të Evropës.

Paraqitja e jashtëzakonshme në Lituani i mundësoi FC Prishtina 01 të sigurojë dy fitore dhe një barazim, duke siguruar kështu liderin e grupit.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit