25.5 C
New York
Wednesday, May 22, 2024

Buy now

Haxhiu kritikon Kurtin: Përçau shqiptarët në Maqedoni dhe unifikoi maqedonasit rreth VMRO-së

- Advertisement -

Deputeti i PDK-së, Bekim Haxhiu, ka reaguar pas rezultateve të zgjedhjeve në Maqedoninë Veriore, ku partia VMRO-DPMNE doli e para.

Sipas tij, fajin kryesor e ka kryeministri Albin Kurti, të cilin e ka quajtur “përçarës i shqiptarëve”

Fitorja e madhe e VMRO-DPMNE e nacionalistëve maqedonasë është për shkak të involvimit të Albin Kurti dhe LVV-së në zgjedhjet në Maqedoni.” – ka shkruar ai.

Reagimi i plotë:

Ky është Albin Kurti përçarësi i shqiptarëve.

Përçau shqiptarët në Maqedoni dhe unifikoi maqedonasit rreth VMRO-s.

Fitorja e madhe e VMRO-DPMNE e nacionalistëve maqedonasë është për shkak të involvimit të Albin Kurti dhe LVV-së në zgjedhjet në Maqedoni.

Kush është ky njeri që po faktorizon serbo-maqedonët, pse po e bën këtë?

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit