0.2 C
New York
Thursday, December 7, 2023

Buy now

Haxhiu flet për Zajednicën e Kurtit: Thotë se ky është një mini-shtet brenda Kosovës

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës Bekim Haxhiu ka folur për zhvillimet e fundit politike në vend.

Ai për lajm.net ka dhënë një intervistë, ku për Zajendicën e pranuar nga Kurti ai thotë se “është një mini-shtet”, shkruan lajmi.net.

Haxhiu tutje ka aluduar se procesi i dialogut ka degraduar deri në nënshtrim ndaj Serbisë sipas tij.

Tutje ai thotë se “gabimet” e Kurtit dhe Bislimit në dialog do të jenë vështirë të ndreqshme.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit