1.2 C
New York
Thursday, December 7, 2023

Buy now

Haxhiu e Zogaj diskutojnë për të gjeturat e Raportit të Komisionit Evropian

Ministrja e Drejtësisë Albuelna Haxhiu ka zhvilluar takim me Kryesuesin e Këshillit Gjyqësor të Kosovës Albert Zogaj.

Haxhiu theksoi përmes faqës zyrtare në Facebook që në këtë takim u diskutua për Raportin për vendin, zhvillimet në raport me zbatimin e Deklaratës së Zotimeve, administratën e sistemit të drejtësisë, planet për funksionalizimin e Gjykatës Administrative si dhe aktivitetet e përbashkëta në kuadër të fushatës globale “16 ditë të aktivizmit kundër dhunës me bazë gjinore.

Postimi i plotë:

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit