11.3 C
New York
Wednesday, April 24, 2024

Buy now

Haradinaj në takimin me Hovenier: Të ndodhë me hapa të përshpejtuar anëtarësimi i Kosovës në NATO

- Advertisement -

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovë, Ramush Haradinaj, është takuar sot gjatë ditës me ambasadorin amerikan, Jeffrey Hovenier, me të cilin diskutuan për zhvillimet e fundit në vend.

i, me anë të një postimi në rrjetin social Facebook, ka deklaruar se është shprehur falënderues për për angazhimin e ambasadës në Kosovë në mbështetje të vizitës që realizoi në ShBA.

“Z. Hovenier e njoftova për temat e diskutimit gjatë takimeve që kisha në Departament të Shtetit, Këshillin Kombëtar të Sigurisë së Shtëpisë së Bardhë, Pentagon, Kongres dhe Senat, ku kërkova që dialogu strategjik Kosovë-Amerikë të shtrihet në marrëdhënie bilaterale dhe të ndodhë me hapa të përshpejtuar anëtarësimi i Kosovës në NATO”.

“Aleanca mes dy vendeve tona është e përjetshme dhe do të punojmë pandalur që të zhvillohet e forcohet çdo ditë”, ka thënë Haradinaj.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit