13.3 C
New York
Wednesday, February 28, 2024

Buy now

Haradinaj ia uron ditëlindjen Kadaresë: Paç jetën e gjatë

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka uruar shkrimtarin shqiptar me famë botërore, Ismail Kadare me rastin e ditëlindjes së tij të 88-të.

Ai përmes një urimi në profilin e tij zyrtar në Facebook, i ka uruar jetë të gjatë  Kadaresë.

“I dashur Ismail Kadare,Urime ditëlindja dhe festofsh edhe shumë të tjera, i rrethuar me familjen, miqtë dhe librat.

Paç jetën e gjatë!”, ka uruar Haradinaj.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit