28.9 C
New York
Thursday, June 13, 2024

Buy now

Haradinaj i “mëshon” fortë Kurtit përmes Kusari-Lilës: Nëse pretendon se vartësit tu ta kanë pirë duhanin tinez, rriti pagat e kategorive të luftës

- Advertisement -

I pari i AAK-së, Ramush Haradinaj, ka kritikuar ashpër Qeverinë Kurti duke thënë se se kategoritë e lirisë vazhdimisht i ka poshtëruar.Sipas tij VV nuk ka hezituar që t’i bashkojë votat me Listën Serbe që t’i mos i përfshijë në pagën minimale, familjet e dëshmorëve dhe martireve, invalidëve, veteranëve e viktimave të dhunës seksuale.

Haradinaj u shpreh se nëse Kurti pretendon që vartësit e tij ‘ia kanë pirë duhanin tinez’, atëherë le t’i rrit sot pagat e familjeve të Dëshmorëve e Martirëve, Invalidëve, Veteranëve, Viktimave të dhunës seksuale.

“…Nëse Kurti pretendon që vartësit e tij ‘ia kanë pirë duhanin tinez’, atëherë le t’i rrit sot pagat e familjeve të Dëshmorëve e Martirëve, Invalidëve, Veteranëve, Viktimave të dhunës seksuale. Mundësinë dhe buxhetin e mjaftueshëm e ka…”- ka shkruar Haradinaj.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit