12.1 C
New York
Wednesday, September 27, 2023

Buy now

Haradinaj: AAK-ja ka dyfishuar trupin elektoral

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, vlerëson se partia e tij ka dyfishim të trupit të vet elektoral, e me tendencë të rritjes së mëtutjeshme.

Haradinaj ka thënë se mobilizimi në diasporë, organizimet e brendshme dhe qeverisja në pesë komuna, i kanë dhënë rezultatet e veta.

“Është evidente që Aleanca, po kthehet në adresë politike për shumë nga ju. Organizimet e brendshme, mobilizimi në diasporë, qeverisja me duar të pastra e Aleancës në 5 komuna të rëndësishme të vendit si dhe kursi i ynë politik në mbrojtje të interesave të shtetit e të qytetarit, tashmë po i japin rezultatet e veta”.

“Sipas sondazheve kredibile Aleanca qysh sot ka dyfishim të trupit të vet elektoral, e me tendencë të rritjes së mëtutjeshme”, ka shkruar Haradinaj në Facebook.

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=797684401722910&id=100044440716038&mibextid=Nif5oz

Të ngjashme

107,454FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit