14.5 C
New York
Saturday, September 23, 2023

Buy now

Hapet shkolla e vetme shqipe në Rozhajë, Rama i thur lavde Abazoviqit: Ma i miri i të tanëve

Është hapur shkolla e vetme në gjuhën shqipe në Rozhajë të Malit të Zi.

Në lidhje me këtë ka reaguar kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama.

Me anë të një shkrimi në Facebook, kryeministri Rama ka uruar për shkollën e vetme shqipe dhe e ka lëvduar homologun e tij në Mal të Zi, Dritan Abazoviqin.

Nga sot, vogëlushët në Rozhajë të Malit të Zi do të marrin dije në gjuhën shqipe në shkollën e sapo përuruar nga miku im, Dritani, ma i miri i të tanëve”, ka thënë Rama.

Të ngjashme

107,454FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit