25.7 C
New York
Friday, July 19, 2024

Buy now

Habit studimi, ja cila është dita më aktive seksuale!

- Advertisement -

Një sondazh ka zbuluar se e shtuna e 20 korrikut është dita kur britanikët bëjnë më shumë seks për shkak të kombinimit perfekt të ditës, datës dhe muajit. Një sondazh i kryer mbi 3000 zakone të dhomës së gjumit të britanikëve, tregoi se britanikët bënin seks më shpesh të shtunave, mundësisht javën e tretë të muajit, 20 dita më popullore dhe korriku muaji më i preferuar.

Kujtojmë se ka disa arsye pse dëshira juaj seksuale arrin kulmin gjatë sezonit të verës. Nëse mendoni se ka një rritje në dëshirat tuaja seksuale, pavarësisht nga vapa përvëluese, jini të sigurt se nuk jeni vetëm. Pavarësisht nëse është fakti që lëkura jonë nuk fshihet më nën shtresat e veshjeve apo se si prania e dritës së pafund të diellit hap rrugën për orë të gjata, ka diçka në ajër që duket se po ngjall të gjithë përreth.

Ndërkohë, një grup shkencëtarësh ka bërë një hulumtim të fantazive seksuale te 1.516 persona, të cilëve u është dhënë lista me 55 fantazi seksuale. Ata kanë pasur për detyrë që çdo fantazi ta vlerësojnë sipas intensitetit, ndërkaq atë më të preferuarën ta përshkruajnë sa më hollësisht, nga seksi me shumë partnerë deri te seksi i cili përfshinte objektet dhe kafshët. Si fantazi më e popullarizuar te personat e të dy gjinive është vënë theksi te seksi i cili ka përfshirë ndjenjat romantike. Seksi i papritur dhe seksi në vende të pazakonshme gjithashtu janë vënë në maje të listës. 65% e grave kanë zgjedhur seksin e nënshtruar si njërën ndër fantazitë më të preferuara seksuale.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit