11.4 C
New York
Saturday, April 13, 2024

Buy now

Haaland zbulon më në fund se ku do të luajë sezonin e ardhshëm

- Advertisement -

“Do të luajë në Spanjë”, kështu i është përgjigjur një tifozi Erling Haaland në Marbella kur është pyetur për të ardhmen.

Sulmuesi i Borussia Dortmund, Erling Haaland, po luan sezonin e fundit ndoshta në Bundesliga.

Agjenti i tij Mino Raiola e ka zbuluar se ai do të shkojë në njërën prej kliubeve më të mëdha në botë, duke përmendur disa emra.

Sido që të jetë, duket se Haaland e ka ndarë mendjen nëse do të qëndrojë në Bundesliga e të luajë në Bayern, nëse do të luajë në Premierligë te ndonjë gjigant anglez apo do të luajë në Spanjë.

Haaland duket se e ka të qartë, dëshiron të luajë në La Liga.

Të paktën këto janë fjalët e tij kur është pyetur në Marbella gjatë pushimeve për të ardhmen, dhe është përgjigjur: “Këtu në Spanjë”.

Real Madridi është favoriti numër një për të nënshkruar me njerin prej sulmuesve më premtues në botë. 

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit