10.5 C
New York
Thursday, April 18, 2024

Buy now

Gruaja e Alexei Navalny thotë se shkroi emrin e burrit të saj të vrarë në fletën e votimit

- Advertisement -

Yulia Navalnaya tha se shkroi emrin e burrit të saj të vrarë në fletën e votimit ndërsa votonte në zgjedhjet presidenciale ruse në Berlin këtë pasdite, shkruan Daily Mail.

Gruaja e ish-liderit të opozitës së Vladimir Putin, Alexei Navalny votoi në kryeqytetin gjerman, ndërsa mijëra dëgjuan thirrjen e saj për të organizuar ‘mesditë kundër Putinit’ dhe për të protestuar në ambasadat në mbarë botën.

Duke folur me gazetarët pas votimit të saj, ajo tha: “Natyrisht që kam shkruar emrin e Navalny. Nuk mund të ndodhë që një muaj para një fushate presidenciale, një muaj para zgjedhjeve, kundërshtari kryesor i Putinit, i cili ishte tashmë në burg, u vra”.

Duke i dërguar një mesazh popullit rus, aktivistja u tha mbështetësve të saj: “Vetëm jini të guximshëm, një ditë së shpejti do të fitojmë”.

E pyetur nëse ajo kishte një mesazh për Putinin, Navalnaya u përgjigj: ‘Ju lutem mos kërkoni mesazhe nga unë apo nga dikush për zotin Putin. Nuk mund të ketë negociata dhe asgjë me zotin Putin, sepse ai është një vrasës, ai është një gangster.’

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit