-1.4 C
New York
Wednesday, February 21, 2024

Buy now

Granit Plava, personi që dyshohet se u pagua nga Naim Murseli për vrasjen e Liridonës

Një prej personave të arrestuar si i dyshuar për përfshirje në vrasjen e Liridona Murselit është Naim Murseli. Përveç Murselit, është arrestuar edhe një person tjetër i dyshuar, nga Gjakova, i cili në deklaratën e tij para policisë ka pranuar se ka kryer veprën dhe ka deklaruar se Naim Murseli e ka paguar 30 mijë euro për një gjë të tillë.

Burime të Indeksonline bëjnë të ditur se autori i vrasjes së Liridona Murselit dyshohet të jetë Granit Plava.

Burimet e njëjta kanë bërë të ditur edhe identitetin e Granitit.

Ai është prangosur nga Policia e Kosovës së bashku me Naimin, bashkëshortin e së ndjerës.

Kujtomë se dorasi dhe Naimi janë bashkëfshatar.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit