25.4 C
New York
Wednesday, July 24, 2024

Buy now

Gol i jashtëzakonshëm nga Simons, Holanda në epërsi ndaj Anglisë

- Advertisement -

Vetëm shtatë minuta i kanë mjaftuar Holandës të kalojë në epërsi ndaj Anglisë, në gjysmëfinalen që po zhvillohet në qytetin e Dortmundit, në kuadër të EURO 2024.

Declan Rice e vonoi shumë topin, çka solli në gabimin e tij dhe humbjen e posedimit.

Xavi Simons përfitoi, ku në minutën e shtatë lëshoi goditje të fuqishme, për të shënuar gol fantastik në portën e Pickford, për rezultatin 1:0.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit