7.7 C
New York
Friday, December 1, 2023

Buy now

Gliha zbardh listën e futbollistëve të ftuar për ndeshjet e nëntorit

Përzgjedhësi i Kombëtares së Kosovës në futboll, Primozh Gliha, të premten ka zbardhur listën e futbollistëve të ftuar për tri ndeshjet e këtij muaji kundër Izraelit, Zvicrës dhe Bjellorusisë për kualifikimet e EURO 2024.

Mungesë e madhe për Kosovën është ajo e kapitenit, Amir Rrahmani dhe anësorit, Edon Zhegrova.

Gjithsesi, ajo që bie në sy është risia me portierin Kenan Haxhihamza dhe futbollistin e Llapit Muhamet Hyseni që janë ftuar për herë të parë.

✅️ Kjo është lista e Dardanëve për tri ndeshjet e këtij muaji kundër Izraelit, Zvicrës dhe Bjellorusisë për kualifikimet e #Euro2024 #Kosova #Dardanët 💪⚽️🇽🇰

Posted by Scanner Plus on Friday, November 10, 2023

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit