25.6 C
New York
Wednesday, October 4, 2023

Buy now

Gjermania në kërkim të një trajneri, përveç Nagelsmann kërkohet dhe strategu holandez

Pavarësisht se arriti të drejtonte “pancerat” drejt një fitore magjike ndaj Francës, me rezultatin e ngushtë, 2 me 1, mbrëmjen e së martës, që sapo lamë, pas “legjenda” e sulmit gjerman, Rubi Voller, nuk do të jetë trajner i Gjermanisë në Kampionatitn Evropian të futbollit, Euro 2024.

Sipas raportimeve më të fundit të mediave gjermane, “legjenda” e Bundesliga-s do të rikthehet në postin e drejtorit sportiv të Kombëtares, ndërsa për postin e teknikut, Federata Gjermane e Futbollit është duke menduar për 2 emra.

Në listë janë dy ish-teknik të Bayern Munich, i riu Julian Ngalesmann, i cili është ende nën kontratë me “bavarezët”, si dhe 72-vjeçari holandez, Louis van Gaal, me këtë të fundit, që është i gatshëm të vërë në dispozicion eksperiencën e tij, për të ringritur “pancerat” në majën e futbollit evropian.

Të ngjashme

107,454FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit