21.3 C
New York
Monday, May 27, 2024

Buy now

“Gjendja për jetën është kritike” – Autoritetet sllovake konfirmojnë: Sulmi me armë ndaj kryeministrit ishte atentat

- Advertisement -

Autoritetet sllovake kanë konfirmuar se sulmi me armë ndaj kryeministrit të vendit Robert Fico ishte një atentat.

“Një zëdhënës i ministrisë së brendshme sllovake konfirmon se një atentat është kryer ndaj kryeministrit sllovak Robert Fico”, raporton BBC.

Ndërkohë gjendja e tij shëndetësore është e rëndë.

Në faqen e Robert Ficos në Facebook thuhet se “se kryeministri sllovak u qëllua disa herë dhe aktualisht është në një gjendje të rrezikshme për jetën dhe se ai po transportohet me helikopter në qytetin e afërt të Banska Bystrica”.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit