30.1 C
New York
Saturday, June 22, 2024

Buy now

Gjakova dhe Fazliu në Kampionatin Botëror të Xhudos

- Advertisement -

Kampionati Botëror i Xhudos do të fillojë sot në Abu Dhabi dhe do të përfundojë me 23 maj.

Kosova do të përfaqësohet nga Akil Gjakova në kategorinë deri në 73 kilogramë dhe Laura Fazliu në kategorinë deri në 63 kilogramë.

Gjakova do ta fillojë garën të hënën, ndërsa Fazliu të martën dhe do të jenë të udhëhequr nga trajnerja Majlinda Kelmendi.

Në këtë kampionat marrin pjesë 658 garues, 349 meshkuj, 309 femra, 107 shtete nga 5 kontinente.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit