9.9 C
New York
Thursday, April 18, 2024

Buy now

Gërvalla takohet me kryetarët e komunave arbëreshe në Itali, diskuton për bashkëpunimin ekonomik e kulturor

- Advertisement -

Ministrja e Jashtme, Donika Gërvalla, e ka vazhduar qëndrimin në Itali.

Pas vizitës në Kalabri, ajo ka takuar presidenten e Provincës Cosenza, Rosaria Succuro dhe kryetarët e bashkive arbëreshe.

Këtë e ka bërë të ditur përmes një postimi në platformën “X”.

“U diskutua për bashkëpunimin e vazhdueshëm ndërmjet komuniteteve tona dhe mënyrat për thellimin e bashkëpunimit ekonomik dhe kulturor me Kosovën”, ka shkruar Gërvalla.

Ministrja e Jashtme, Donika Gërvalla, e ka vazhduar qëndrimin në Itali. Pas vizitës në Kalabri, ajo ka takuar presidenten e Provincës Cosenza, Rosaria Succuro dhe kryetarët e bashkive arbëreshe. Këtë e ka bërë të ditur përmes një postimi në platformën “X”, njofton Klankosova.tv. “U diskutua për bashkëpunimin e vazhdueshëm ndërmjet komuniteteve tona dhe mënyrat për thellimin e bashkëpunimit ekonomik dhe kulturor me Kosovën”, ka shkruar Gërvalla.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit