9.3 C
New York
Saturday, April 20, 2024

Buy now

Gërvalla shpall non grata zyrtarin e UNMIK-ut

- Advertisement -

Ministrja e Punëve të Jashtme, Donika Gërvalla ka shpallur persona non-grata një zyrtar rus të misionit të UNMIK-ut.

Këtë e ka bërë të ditur Ministria përmes një postimi në Twitter.

“Sot, Ministrja e Jashtme, Donika Gërvalla ka shpallur persona non-grata një zyrtar rus të UNMIK-ut me zyrë në Prishtinë. Kosova qëndron me aleatët e saj për të vepruar kundër veprimeve të dëmshme që rrezikojnë sigurinë kombëtare të Kosovës dhe rendin kushtetues”, thuhet në njoftimin e MPJD-së

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit