10.2 C
New York
Thursday, March 23, 2023

Buy now

Gërvalla shpall non grata zyrtarin e UNMIK-ut

Ministrja e Punëve të Jashtme, Donika Gërvalla ka shpallur persona non-grata një zyrtar rus të misionit të UNMIK-ut.

Këtë e ka bërë të ditur Ministria përmes një postimi në Twitter.

“Sot, Ministrja e Jashtme, Donika Gërvalla ka shpallur persona non-grata një zyrtar rus të UNMIK-ut me zyrë në Prishtinë. Kosova qëndron me aleatët e saj për të vepruar kundër veprimeve të dëmshme që rrezikojnë sigurinë kombëtare të Kosovës dhe rendin kushtetues”, thuhet në njoftimin e MPJD-së

te ngjashme

105,454FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

te fundit