-0.3 C
New York
Wednesday, November 29, 2023

Buy now

Gërvalla për ish-kryediplomatin çek: Ishte mik i madh i Kosovës

Ministrja e Punëve të Jashtme të Kosovës, Donika Gëravlla, ka thënë se Kosova ka humbur një mik të madh me vdekjen e ish- ministrit të Jashtëm të Çekisë, Karel Schëarzenberg.

Gërvalla përmes një postimi në platformën X, ka thënë se kontributi i ish – kryediplomatit çek për lirinë dhe demokracinë e Kosovës nuk do të harrohet kurrë.

Karel Schëarzenberg, ish-ministër i Punëve të Jashtme i Çekisë ka vdekur të dielën në moshën 85-vjeçare.

Schëarzenberg ka qenë i hospitalizuar në Pragë qysh nga gushti.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit