8.2 C
New York
Friday, April 19, 2024

Buy now

Georgina dhe Ronaldo eksplorojnë bregdetin e Detit të Kuq në Arabinë Saudite

- Advertisement -

Ylli i futbollit, Cristiano Ronaldo dhe partnerja e tij, modelja argjentinase Georgina Rodriguez, janë në një mision për të eksploruar Arabinë Saudite – ekskursioni i tyre më i fundit ishte një vizitë në vijën bregdetare të Mbretërisë, të cilën modelja e ndau në rrjetet sociale.

“Dashuria në parajsë. Ne vazhdojmë të eksplorojmë Arabinë Saudite”, postoi Rodriguez nga një vendpushim i Detit të Kuq, ndërsa etiketoi ‘@VisitSaudi’, llogarinë zyrtare të turizmit të Arabisë Saudite.

Fotografitë përfshijnë pamje të çiftit dhe fëmijëve të tyre duke shijuar një ditë në plazh përpara se të pozojnë për një fotografi në një kuvertë mbi ujë.

Foto: Screenshot/Instagram

Futbollisti i Al-Nassr shpesh shfrytëzon kohën e pushimit për të eksploruar vendin dhe u pa në AlUla në dhjetor.

“I mahnitur nga trashëgimia e jashtëzakonshme njerëzore dhe natyrore e AlUla këtu në Arabinë Saudite”, shkroi ai në Instagram në atë kohë.

Çifti shijoi një darkë romantike dhe vizitoi AlUla’s Maraya, një vend me shumë qëllime që mban Rekordin Botëror Guinness si ndërtesa më e madhe e pasqyruar me 9740 panele xhami.

Ndodhet 12 km nga vendi i parë i Trashëgimisë Botërore të UNESCO-s në Arabinë Saudite, Hegra.

Rodriguez gjithashtu ka shijuar skenën sociale të Arabisë Saudite pa partnerin e saj të famshëm – më herët në mars ajo u pa në një ngjarje të organizuar nga labeli saudit i parfumeve ‘Laverne në Riad’.

Në mars 2023, Rodriguez bashkëpunoi me markën në një fushatë. 

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit