-0.3 C
New York
Wednesday, November 29, 2023

Buy now

Gashi: Asociacioni do të ketë kompetenca ekzekutive

Analisti Astrit Gashi, në “Debat Plus” në RTV Dukagjini, ka thënë se Asociacion do të ketë kompetenca ekzekutive.

“Ai Asociacion nuk ka si të mos ketë kompetenca ekzekutive ka me pasë kompetenca ekzekutive dhe kryeministri Kurti në këtë proces dialogu realisht nuk ka arritur të zbatojë asnjë nga qëndrimet e tij disavjeçare politike, e mos të themi asnjë nga premtimet e deklaratat që i ka bërë në 3-6 muajt e fundit”, ka thënë Gashi.

Sipas tij, Kosova do të përballet me një realitet të ri.

“Kosova do të përballet me një realitet të ri herdo kur…Ndoshta efekti pozitiv i këtij realiteti është që serbëve mund të iu përfundoj iluziooni që mund të bashkohen me Serbinë dhe të shënohet faza që e pranojnë Kosovën si një vend”, ka thënë ai.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit