1.3 C
New York
Thursday, February 22, 2024

Buy now

Garda Kombëtare e Kentakit dërgon rreth 200 ushtarë në Kosovë

Garda Kombëtare e Kentakit po dërgon rreth 200 ushtarë në Kosovë për të ofruar siguri gjatë periudhës njëvjeçare.

Batalioni i Parë, Këmbësoria 149 do të vendoset në vendin tonë këtë javë. Njësitë nga Barbourville, Middlesboro dhe Ravenna do të përbëjnë Task Forcën Mountain Warrior për të ofruar operacione sigurie në të gjithë rajonin, shkruan Armytimes, transmeton Klan Kosova.

Njësitë do të drejtohen nga nënkoloneli Jason Mendez dhe Komanda Sgt. Major Will Long.

Garda kishte njoftuar më parë se edhe anëtarët e Kompanisë 438 të Policisë Ushtarake jashtë Murray do të vendosen këtë javë në Kosovë

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit