15.7 C
New York
Tuesday, May 21, 2024

Buy now

Fortesa Orana dhe Vlera Qerimi renditen në vendin e pestë në Evropianin e karatesë

- Advertisement -

Për garuesit dhe ekipet e Kosovës ka përfunduar Kampionati Evropian i karatesë që u mbajt në Zarë të Kroacisë.

Sot, Fortesa Orana në luftën për medalje të bronztë në kampionatin Evropian humbi nga Francezja Nancy Garsia me rezultat 3:1 duke mbetur e renditur në vendin e 5-të.

Edhe garuesja tjeter Vlera Qerimi luftoj sot për medaljen e bronztë me garuesen e Spanjës duke humbur me rezultat 2:0 dhe duke u renditir si e 5-ta.

Rikujtojmë që ditë më parë në vendin e 7-të u plasuan Benjamin Shabani dhe Elmedina Istogu dhe në vendin e 9-të Jakup Ajdari.

“FKK falenderon trajneret që udhëheqen me garuesit gjatë luftërave sportive Isak Currin dhe Ylber Sylen”, thuhet në njoftim.

“Drejtesinë në këtë Evropian me plotë sukses e ndau dhe Referi nga Kosova me licensë Evropiane Astrit Nrecaj”.

May be an image of 2 people and text

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit