26.7 C
New York
Friday, June 14, 2024

Buy now

Forcat e Armatosura të Iranit: Lokalizuam sinjalin e telefonit të një prej anëtarëve të ekuipazhit

- Advertisement -

Forcat e Armatosura të Iranit kanë deklaruar se kanë lokalizuar sinjalin e telefonit të një prej anëtarëve të ekuipazhit të helikopterit ku udhëtonte presidenti Ebrahim Raisi.

“Tani po lëvizim drejt zonës me të gjitha forcat ushtarake dhe shpresoj se mund t’i japim një lajm të mirë njerëzve”, tha Asghar Abbasgholizadeh, komandanti i Korpusit të Gardës Revolucionare Islamike për Tasnim.

“Zona nuk mundëson dërgimin e më shumë forcave se sa aktualisht janë në terren”, shtoi ai.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit