30.1 C
New York
Saturday, June 22, 2024

Buy now

FC Prishtina e kujton Vokrrin: 6 vite pa më të madhin e klubit

- Advertisement -

Emocionon djali i legjendës Fadil Vokrri, e kujton babain me fotografi të përbashkëta

Sot bëhen gjashtë vjet nga vdekja e legjendës së futbollit dhe ish-presidentit të Federatës së Futbollit të Kosovës, Fadil Vokrrit.

Fadil Vokrri ndërroi jetë në mënyrë tragjike më 9 qershor të vitit 2018, pas një sulmi në zemër. U nda nga jeta në moshën 57-vjeçare, por vlerësohet se në kohën sa ishte kryetar i Federatës së Futbollit të Kosovës ka vënë themelet e forta të futbollit kosovar.

Ish-klubi i tij, FC Prishtina e ka kujtuar legjendën e futbollit.

“6 vite pa më të madhin e klubit”, shkruhej në postim

 

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit