9.9 C
New York
Thursday, April 18, 2024

Buy now

Fansat e Beyonce aspak të lumtur me formatin ‘vinyl’ të albumit të saj “Cowboy Carter”, mungojnë pesë këngë

- Advertisement -

“Ya Ya”, “Spaghettii” dhe Linda Martell mungojnë në kopjet fizike ‘vinyl’ të albumit më të fundit të këngëtares.

Mes gjithë brohoritjeve për “Cowboy Carter” të Beyoncé, ka një polemikë në rritje mes fansave pasi albumit i mungojnë disa këngë kyçe në diskun e tij kompakt dhe formatin e vinyl-it, shkruan RollingStone.

Foto: Beyonce/Rolling Stone

Fansat që porositën paraprakisht kopjet fizike të “Cowboy Carter” po i drejtohen rrjeteve sociale dhe tabelave të mesazheve si Reddit për t’u ankuar se albumeve të tyre u mungojnë pesë këngë që ishin në versionin dixhital: “Ya Ya”, si dhe “Spaghettii”, “The Linda Martell Show, “Oh Louisiana” dhe “Flamenco” janë hequr të gjitha nga versioni vinyl.CD-së së porositur paraprakisht i mungojnë edhe ato katër këngët e para, por përfshin “Flamenco”, e cila ka shkaktuar një ankesë tjetër: Versioni i diskut kompakt “edicioni i kufizuar” premtoi përfshirjen e një “kënge shtesë”, me shumë fansa që supozojnë se ishte një e papublikuar, ekskluzive.
Në vend të kësaj, “kënga shtesë” duket të jetë thjesht “Flamenco”, një këngë tashmë në versionin dixhital të albumit.

Foto: Beyonce/latimes

Lista e shkurtuar e këngëve në kopjet fizike heq tërësisht atë që Rolling Stone e quajti “tipari më i madh në album”, pionierja e country Linda Martell.

“Ajo shfaqet fillimisht në fillim të “Spaghettii”, duke i quajtur zhanret “një koncept i vogël qesharak” përpara se Bey të shkojë në vendin e plotë të kurthit në atë pistë me kolegun e zhanrit Shaboozey”, thuhet në rishikimin e Brittany Spanos.

Por pas paraqitjes së Martell në ‘The Linda Martell Show’, albumi kalon në kaos argëtues, me disa nga zgjedhjet muzikore më të çuditshme dhe më të çuditshme të Beyonces.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit