16 C
New York
Thursday, May 30, 2024

Buy now

Eskalon situana në protestën e banorëve në Gllarevë: Qytetari kërcënon policin – “O majmun, sherrin ki me ma pa”

- Advertisement -

Disa persona kanë protestuar sot në Gllarevë për pakënaqësitë që kanë në lidhje me ndërtimin e rrugës Kijevë-Zahaq.

Banorët e fshatrave të zonës po ankohen për devijimin e rrugës dhe për këtë arsye kanë protestuar të premten dhe sot.

Por, protesta e tyre sot në vendin ku po zhvillohen punimet ka eskaluar në përplasje mes qytetarëve protestues dhe Policisë së Kosovës, tregojnë pamjet e publikuara.

Një qytetar protestues dëgjohet teksa i thotë një polici se “do t’ia shohë sherrin”.

“O majmun, sherrin ki me ma pa”, i drejtohet protestuesi, policit.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit