24.8 C
New York
Friday, May 24, 2024

Buy now

Escobar dhe Hovenier takojnë familjen e policit Afrim Bunjak

- Advertisement -

Policia e Kosovës ka njoftuar se Zëvendës Ndihmës Sekretari, Gabriel Escobar, ka takuar Drejtorin e Përgjithshëm të Policisë së Kosovës, Kolonel Gazmend Hoxha si dhe familjen e heroit, Rreshter Afrim Bunjakut.

Gjatë vizitës së tij, Escobar ka kërkuar të takohej me djemtë e rreshterit të vrarë gjatë sulmit terrorist të 24 shtatorit në Banjskë, ku i pranishëm ishte edhe Ambasadori i SHBA-së, Jeffrey Hovenier.

Ata i shprehën ngushëllimet e tyre familjes rreth humbjes së bashkëshortit dhe babait të tyre.

Si përfundim Drejtori i Policisë, Hoxha, shprehi mirënjohjen e tij ndaj SHBA-së, për ndihmën e vazhdueshme ndaj policisë.

 

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit