26.7 C
New York
Friday, June 14, 2024

Buy now

Emri i Theo Hernandez në tavolinë, PSG interesohet për anësorin e Milan

- Advertisement -

PSG po kërkon përforcime të reja për sezonin e ardhshëm me urdhër të trajnerit spanjoll Luis Enrique, i cili ka vënë në tavolinë emrin e mbrojtësit të majtë të Milanit, Theo Hernandez.

Lojtari francez është një nga objektivat e rinj të skuadrës parisiene për sezonin 2024/2025, me synimin për të përmirësuar skuadrën aktuale. Për ta bërë këtë, ata janë të gatshëm të ofrojnë më shumë se 60 milionë euro për lojtarin, duke shpresuar të bindin skuadrën kuqezi për të kryer një nga bombat më të mëdha të tregut të transferimeve. Kjo lëvizje mund të bëjë që Theo t’i bashkohet vëllait të tij Lucas në Parc des Princes, pasi ky i fundit mbërriti verën e kaluar nga Bayern Munich.

PSG ka pasur mangësi serioze në krahun e majtë kohët e fundit, probleme që nuk janë zgjidhur plotësisht me ardhjen e lojtarëve si Nuno Mendes. Kjo ka krijuar një nevojë urgjente për të gjetur një mbrojtës të majtë të besueshëm.

Theo, pavarësisht se ka rinovuar kontratën me Milanin deri më 30 qershor 2027, paraqitet si një zgjidhje ideale për skuadrën parisiene. Transferimi i mundshëm i Hernandez do të ishte një nga lëvizjet më të dukshme në Ligue 1 dhe Serie A.

Kalimi i mbrojtësit jo vetëm që do të forconte mbrojtjen e PSG-së, por gjithashtu do të ofronte një opsion shtesë sulmuese, duke pasur parasysh stilin e tij dinamik të lojës dhe aftësinë për të kontribuar në sulm.

Ndërsa rinovimi i Theos deri në vitin 2027 tregon një angazhim afatgjatë, oferta e PSG-së mund të jetë shumë joshëse për t’u refuzuar. Rezultati i këtij operacioni do të varet nga negociatat mes të dy klubeve dhe nga gatishmëria e Theo Hernandez për të ndryshuar skenën për t’iu bashkuar projektit ambicioz të PSG-së.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit