9.3 C
New York
Saturday, April 13, 2024

Buy now

Emisari gjerman takohet me Kurtin, flasin për temat aktuale dhe Procesin e Berlinit

- Advertisement -

Ambasadori gjerman, Jorn Rohde ka bërë të ditur se sot është takuar me emisarin gjerman për Ballkanin Perëndimor, Manuel Sarrazin dhe me kryeministrin, Albin Kurti.

Në takim thuhet se është diskutuar për rrugën përpara për Procesin e Berlinit dhe çështje të tjera aktuale.

“Diskutim i mirë këtë mëngjes mes të dërguarit tonë në WEB@ManuelSarrazin dhe kryeminstrin @albinkurti në rrugën përpara për Procesin e Berlinit dhe çështje të tjera aktuale”, ka shkruar Rohde në “X”.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit