22.7 C
New York
Thursday, July 18, 2024

Buy now

E vërteta e çifteve që janë të lumtur vetëm në Instagram

- Advertisement -

Të gjithë e njohin të paktën një çift të Instagramit, selfiet dhe postimet e të cilëve tingëllojnë një romancë dashurie nga ndonjë film hollivudian.

Por e dini çfarë? Ata, në fakt, mund ta urrejnë njëri-tjetrin, sipas Metro.co.uk.

Seksologu Nikki Golfstein ka folur për Mail Online: “Shpesh njerëzit që postojnë më shumë janë ata që kërkojnë vlefshmëri për marrëdhënien e tyre nga njerëzit e tjerë në rrjete sociale, shkruan class.al. Pëlqimet dhe komentet mund të jenë aq vlerësues, saqë kur dikush është me të vërtetë duke kaluar vështirësi në marrëdhënie, ky është momenti kur ata rregullohen, jo nga veprimi që bën një person në çift, por nga ajo çfarë thonë njerëzit e tjerë për ta”,- ka thënë ai.

Kjo mund të jetë gjithashtu edhe një tregues se një partner kontrollohet nga tjetri, sipas Goldstein.

Hulumtimet e mëparshme nga Universiteti Brunel kanë zbuluar se njerëzit që postojnë shpesh foto me partnerin e tyre romantik kanë vetëbesim të ulët dhe me shumë gjasa e urrejnë njëri-tjetrin, sipas hulumtuesve, të cilët anketuan 555 përdorues të Facebook-ut dhe Instgaramit.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit