22.6 C
New York
Monday, May 20, 2024

Buy now

E kishte të ndaluar të vozisë deri në vitin 2042, policia gjobit një shofer në Pejë me 500 euro dhe ia konfiskon veturën

- Advertisement -

Njёsia Rajonale e Komunikacionit Rrugor DRP Pejё, me datё 18.04.2024, rreth orёs 22:40, gjatё kontrollit rutinor ka hasur nё vozitёsin i cili kishte masё mbrojtёse deri me 17.12.2042, tё njejtit iu ёshtё sekuestruar pёrkohёsisht vetura dhe ndaj tij ёshtё shqiptuar fletёgjoba prej:

500 euro

5 pikё negative

6 muaj masё mbrojtёse dhe sekuestrimi i veturёs.

Drejtoria Rajonale e Policisё nё Pejё, do tё vazhdoj me aktivitete tё shtuara, pёr parandalimin e aksidenteve nё komunikacionin rrugor.

Apelojmё tek tё gjithё pjesёmarrёsit ne komunikacion tё respektojnё rregullat e parapara me Ligj,njofton Policia.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit