25.6 C
New York
Wednesday, October 4, 2023

Buy now

E kap tuta trajnerin e Rumanisë: Katastrofë nëse e humbim ndeshjen në tavolinë nga Kosova

Ballafaqimi u ndërpre për rreth një orë në Bukuresht përveç brohoritjeve skandaloze, u shfaq edhe pankarta “Kosova është Serbi”.

Pamfleti serb “Kurir” vajton për Rumaninë duke shkruar mes të tjera: “UEFA do t’i ndëshkojë në mënyrë drastike!

Të humbasësh ndeshjen në “tavolinën e gjelbër”?

Edhe pse skuadra rumune e futbollit i dënoi brohoritjet e tifozëve të tyre dhe flamurin në mbështetje të Serbisë, publiku vendas është i bindur se UEFA do të ndëshkojë ashpër kombëtaren e tyre”.

Ish-vëzhguesi i UEFA-s, Kristi Bivolaru, i punësuar në administratën e klubit Farul, bën të ditur pezullimin e Rumanisë në një prononcim për “Prosport”: “Nuk isha në lojë të martën mbrëma, por me sa pashë, sigurisht që nuk do të shpëtojmë vetëm me një gjobë.

Mendoj se do të ketë një ose dy ndeshje pa shikues”.

Selektori i Rumanisë, Edward Iordanescu, ka frikë se ekipi i tij mund të mbetet pa fitore ndaj Kosovës për shkak të dënimit nga UEFA.

“Do të ishte katastrofë nëse do ta humbnim ndeshjen në tavolinën zyrtare.

Ka tifozë që gjithmonë kanë bërë tifo për kombëtaren dhe sinqerisht i kërkoj që të vazhdojnë kështu dhe të fokusohen vetëm te brohoritja” – tha selektori rumun.

Të ngjashme

107,454FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit