11.2 C
New York
Wednesday, February 28, 2024

Buy now

Dyshimet për konsumim të kokainës në Komunën e Leposaviqit, Mehmetaj kërkon të hetohet edhe Lulzim Hetemi

Prokuroria Themelore në Mitrovicë gjatë së martës (dje) njoftoi se kanë nisur hetimet për substancat narkotike brenda komunës së Leposaviqit. Ndërsa, Dragana Miletiq, është shkarkuar nga posti i nënkryetares së komunës, pasi edhe ajo shihet duke konsumuar kokainë në pamjet e publikuara nga “Nacionale”.

Për këtë në “Debat Plus” gazetari, Lirim Mehmetaj, ka kërkuar të hetohet edhe kryetari i kësaj komune, Lulzim Hetemi, teksa ka kërkuar më shumë qartësi dhe përgjegjësi publike.

“Në asnjë komunë tjetër nuk kish kalu veç me shkarkimin e nënkryetares pa kurrfarë, dhënie të përgjegjësisë publike. Qysh kish ndodhë në institucione tjera, kish me ndodhë edhe në këtë situatë. Me dal edhe kryetari i Komunës besa edhe ai me u hetu, se nuk e di as çfarë hetime është ka bëhet. Prej një situatë që neve na proklamohet si një parajse ligjore në veri edhe shtirje e madhe e sovranitetit, ky është realitet i kundërt, gjithë ato situata jo ligjore duke ndodhë. Qartësi ma të madhe dhe ne është dashtë me kërku këtë. Duhet një hetim më i qartë, shumë pak ka qartësi”, ka thënë Mehmetaj.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit