11.2 C
New York
Wednesday, February 28, 2024

Buy now

Dy të vdekur nga rrëzimi i helikopterit të policisë në Turqi

Dy policë kanë vdekur dhe një tjetër është lënduar pas rrëzimit të një helikopteri të policisë në Turqi. Këtë e bëri të ditur  ministri i Brendshëm turk, Ali Yerlikaya në një postim në X.

Helikopteri u ngrit nga aeroporti i Hatay dhe po shkonte për në aeroportin e Gaziantep, tha Yerlikaya.

Ai u rrëzua pranë fshatit Kartal në rrethin Nurdagi të Gaziantep, tha Yerlikaya, pa komentuar shkakun e rrëzimit, raporton Reuters.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit