13.3 C
New York
Wednesday, February 28, 2024

Buy now

Dua Lipa u kap me këpucët e urryera që ishin trendi i sezonit dhe kushtojnë 600 euro

araqitja e fundit e Dua Lipës me partnerin e saj të ri Callum Turner tërhoqi vëmendjen për shkak të këpucëve “të urryera” që kushtonin 600 euro dhe ishin një nga trendet më të mëdha të vitit të kaluar.

Lipa ditët e fundit ka qenë në krye të mediave me filmin e saj të ri “Argylle”, i cili sapo ka ardhur në kinema, ndërsa së fundmi ka zyrtarizuar lidhjen me partnerin e ri – aktorin Callum Turner.

Ata u panë së bashku në Los Angeles teksa shëtisnin në Sushi Park në West Hollywood dhe ajo tërhoqi vëmendjen me zgjedhjen e këpucëve për këtë rast. Ajo kishte veshur këpucët e urryera të markës Alaïa, të cilat shpesh quhen modelja më e shëmtuar.

Këngëtarja shtoi xhinse dhe një bluzë të bardhë me veshje të zezë në këpucët e diskutueshme. Ajo e kompletoi look-un me një çantë Bottega Veneta Gemelli, një pjesë e markës së dashur italiane që është kthyer në një të preferuar të famshëm.

Banesat ikonike të baletit rrjetë të Alaia, të veshura nga yje të shumtë, u frymëzuan nga këpucët tradicionale japoneze dhe ishin një nga tendencat më të mëdha të modës të vitit 2023.

Aktori britanik më parë ishte në një lidhje me aktoren Vanessa Kirby. Nga ana tjetër, Dua Lipa u nda me regjisorin francez Romain Gavras dhjetorin e kaluar. Sipas mediave, arsyeja e ndarjes së tyre ishte se Dua Lipa nuk donte të ngadalësonte karrierën e saj për shkak të një mashkulli.

TMZ raporton se këngëtarja dhe aktori për herë të parë janë parë së bashku në premierën e filmit “Masters of Air”.

Në një intervistë për Rolling Stone, Lipa foli për lidhjen dhe ndarjen, duke thënë se lidhja e saj e fundit “i mësoi asaj shumë”.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit