10.5 C
New York
Thursday, April 18, 2024

Buy now

Driton Kuka shpreson në medalje olimpike edhe në Paris

- Advertisement -

Driton Kuka shpreson në medalje olimpike edhe në Paris

Kosova i ka fituar tri medalje të arta olimpike në dy pjesëmarrjet e saj në Lojërat Olimpike.

Dhe, krejt këto vendi ynë i arriti falë sportit të xhudos, i cili është pa dyshim më i suksesshmi në histori të sportit të këtushëm.

Por, trajneri Driton Kuka nuk e ka ndërmend të ndalet me kaq.

Trajneri më i mirë në botë i xhudos ka synime dhe apetite të reja, duke nisur nga Olimpiada e Parisit, që do të mbahet në këtë verë.

Kuka shpreson që garuesit e tij të fitojnë medalje edhe në Francë, kur kanë mbetur afro 100 ditë nga fillimi i Olimpiadës.

Më poshtë mund ta lexoni postimin e trajnerit pejan.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit