9.9 C
New York
Thursday, April 18, 2024

Buy now

Dreshaj i AAK-së: Kurtin do ta çojmë në shtëpi me votë të popullit

- Advertisement -

Deputeti i AAK-së, Shemsedin Dreshaj, është shprehur i bindur se do ta mposhtin kryeministrin, Albin Kurtin, në zgjedhje.

Sipas Dreshajt, AAK-ja “do çojë në shtëpi Kurtin me votë të popullit” dhe se qeverisja në krye me Ramush Haradinajn, “do të jetë shembull, për qeverisjen e vendit”.

“Ne si AAK Kurtin do të çojmë në shtëpi, nuk do çojmë me dhune e as me rrugë. Siç ka ardhë ai në pushtet. Ne do ta çojmë me votë të popullit, me votë demokratike. Ku do ta marrim besim e popullatës dhe ne do ta krijojmë qeverisjen, e cila do të jetë shembull, për qeverisjen e vendit, ashtu siç i ka AAK-ja shembull komunat që i menaxhon”, ka thënë Dreshaj në “FIVE” të Dukagjinit.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit