0.2 C
New York
Thursday, December 7, 2023

Buy now

Dobitë shëndetësore nga fasulet

Fasulet janë ndër ushqimet më të shëndetshme dhe më të përdorura.

Ato janë ndër ushqimet më të pasura në karbohidrate dhe të pasura më shumë ushqyes.

Këto janë përfitimet shëndetësore të fasulet e bardha:

Janë burimi i proteinave

Një burim fantastik i antioksidantëve

Ju ndihmon të keni një dietë të pasur me fibra

Filloni nga sot që të konsumoni dhe të merrni të mirat e fasules.

Të ngjashme

111,400FansaPëlqeje
12,000NdjekësitNdjek

Të fundit